Jump to content

Pozdrav goste!

Slobodno se registriraj ukoliko želiš sudjelovati u raspravama i zabavljati se s ostalim forumašima!

Photo

Vještice

• Please log in to reply
45 replies to this topic

#21 Thor

Thor

Vitez

• Član
  • PipPipPip
  • 1450 posts

Posted 09 Oct 2007 - 18:54

A jel znate di se okuplja najviše vještica u Hrvatskoj?

#22 Thor

Thor

Vitez

• Član
  • PipPipPip
  • 1450 posts

Posted 09 Oct 2007 - 19:05

Na Kleku kraj Ogulina. Jednom sam spavao gore u planinarskom domu, počela je oluja i nestalo je struje... Nije mi baš bilo ugodno. :think:

#23 LyJade

LyJade

Adepta Sororitas

• Član
  • PipPipPip
  • 1087 posts

Posted 14 Oct 2007 - 21:24

evo ja pronašla par čarolija i uroka vještičinih :devil2:

PRIZIV BOŽICI MJESECA
Dijano, kraljice noći,
Blještavom ljepotom svojom
Obasjaj nas,
I svojom srebrnom zrakom
Otključaj vrata snova;
Dižuć' se bistra i jasna.
Iznad zemlje i neba i mora,
Tvoja magična tajna,
Čaroliju će baciti,
Gdje god list raste,
Gdje god se val diže,
Dok sve ne postane prošlost
O, tajna kraljice moći,
U ovaj čarobni sat
Mi tražimo od tebe dar.
Nek' sreća bude na strani
Svih pravih vještica,
O, Gospo od Mjeseca!

ČAROLIJA S ČVOROVIMA
pribor: uže od 90 cm (tri stope), boje koje će imati posebno značenje za vas ili biti u vezi s čarolijom, svijeća posebne boje, tamjan
napomena: čarolija se izvodi u ponoć bez prisustva drugih osoba; potrebna meditacija prije; i NE ZABORAVI: vještice vjeruju da "što god učinio, tri puta će ti se vratiti"
postupak: Upali svijeću i zagrij tamjan. Provuci uže par puta kroz plamen svijeće i kroz dim tamjana, cijelo vrijeme razmišljajući o onome što želiš ostvariti čarolijom. Nakon što osjetiš da je došlo vrijeme za to, polako počni izgovarati riječi čarolije, nakon svakog retka vežući jedan čvor na užetu. Prvi čvor veži na lijevom kraju užeta, potom na desnom, zatim u sredini. Četvrti čvor veži između prvog i trećeg, peti između trećeg i drugog. Šesti, sedmi, osmi i deveti postavljaš između svakog od pet napravljenih čvorova, počevši s lijeva.
Nakon što zavežeš i posljednji čvor ponovno provuci uže kroz plamen i dim tamjana, zatim ugasi svijeću i pođi ravno u krevet. Uže stavi ispod jastuka. Uže treba držati na sigurnom mjestu dok se želja ne ispuni. Kad, odnosno ako, se želja ispuni, uže spali, a njegov pepeo razbacaj ili sahrani.
riječi čarolije:
Prvim čvorom čarolija počinje.
Drugim čvorom postaje istina.
Trećim čvorom tako će biti.
Četvrtim čvorom sve više jača.
Peti čvor da bi bila uspješna.
Šestim čvorom ovu čaroliju ja spremam.
Sedmim čvorom Zvijezdama Neba.
Osmim čvorom rukama sudbine.
Devetim čvorom što je učinjeno moje je.

MOLITVA ZA UKLANJANJE ZLOG UTJECAJA ILI NEČIJE ČAROLIJE
postupak: čarolija se izgovara za vrijeme klasičnih rituala za uklanjanje zlih utjecaja, nad oltarom ukrašenim nekima od biljaka i predmeta koji služe u te svrhe
riječi čarolije:
Spaljujem tvoje čarolije,
Šaljem nazad demone!
Rastapam tvoje zlo,
Sputavam tvoju volju!
Rastapam tvoje čarolije,
Sputavam tvoje zlo,
Koje će ti se vratiti trostruko!
Kako želim, tako će i biti!

anybody willing to try :knight: :whistle: :P

#24 Gelender Brunhilda

Gelender Brunhilda

Velika vladarica krastavcodlakova

• Član
  • PipPipPip
  • 1698 posts

Posted 18 Oct 2007 - 19:26

ajme kako predobro.
zašto se meni nikad ne događaju tako kul stvari?

Sad se tamo održavaju Dani vještica, svake godine negdje u lipnju, s organiziranim prijevozom i pokroviteljstvom turističke zajednice, ovo me proljeće poznanica zvala ali zbog nečeg nisam mogla otići.

#25 Freya

Freya

goddess of eydis

• Član
  • PipPipPipPip
  • 8714 posts
  • LocationOsijek

Posted 13 Nov 2007 - 08:48

Ono što mene najviše zanima jest kako su nastale vještice i kad i tko su one zapravo. Čitala sam nešto o tome i znam da vještice kao takve ne postoje prije nego što se po Europi proširilo kršćanstvo koje je demoniziralo ili na neki način preobrazilo stara još predrimska božanstva pojedinih naroda, osobito ženska.

#26 BlackSnake

BlackSnake

DragónA

• Član
  • PipPip
  • 999 posts
  • LocationZagreb

Posted 23 Jan 2008 - 18:40

Witta.

#27 Baldion

Baldion

Pustolov

• Član
  • PipPip
  • 129 posts

Posted 20 Oct 2008 - 19:17

Ma kazze Maleus Maleficarum da vještice jašu sve. Od volova do metli, a kako im je metla bila najbliža i svakodnevna ond su nju najčešće koristile. Zamisli nekog kako leti na volu iznad grada!
Još jedna zanimljiva činjenica kako kažu da su vještice koristile nekakvu mast od bilja iz njihovih vrtova ( bunika, jedić, velebilje itd....) koja je utiskivala jake kemikalije ukožu pa bi pale u nesvjest ili u trans izamišljali da lete na kućanskim predmetima( preteča marijuane ). Onda bi se valjda kasnije hvalile prijateljicama to su čuli inkvizitori i eto ti optužbe.
I muškarac i žena su vještice a ne čarobnjaci ili vješci. I Btw. Dokaz da sve vještice nisu ružne sam ja.

I Btw. Dokaz da sve vještice nisu ružne sam ja.

@BlackSnake nije Witta nego Wicca koliko ja znam.

#28 Lord Connor Atreid

Lord Connor Atreid

Pustolov

• Član
  • PipPip
  • 274 posts

Posted 21 Oct 2008 - 19:11

Naravno da postoje...mislim magiju svatko upućen može koristiti...pa zašto ne bi postojale vještice?

#29 Terranea

Terranea

evil turtle

• Član
  • PipPipPip
  • 1719 posts

Posted 22 Oct 2008 - 00:33

anybody willing to try :lol: :doh: :P

mene ovo jako privlači i plaši istovremeno.
pisala sam već u topicu 'Magija' o tome

al što se tiče vještica, meni osobno samo ide na živce opće negativno mišljenje prema pojmu vještica.
po tome je svaka vještica zla baba ogorčena na svijet koja baca uroke na nedužne ljude iz čiste dosade i zlobe.

#30 Lord

Lord

Abraxas

• Član
  • PipPipPipPip
  • 9486 posts
  • LocationHrvatska

Posted 22 Oct 2008 - 10:37

Ma kazze Maleus Maleficarum da vještice jašu sve. Od volova do metli, a kako im je metla bila najbliža i svakodnevna ond su nju najčešće koristile. Zamisli nekog kako leti na volu iznad grada!
Još jedna zanimljiva činjenica kako kažu da su vještice koristile nekakvu mast od bilja iz njihovih vrtova ( bunika, jedić, velebilje itd....) koja je utiskivala jake kemikalije ukožu pa bi pale u nesvjest ili u trans izamišljali da lete na kućanskim predmetima( preteča marijuane ). Onda bi se valjda kasnije hvalile prijateljicama to su čuli inkvizitori i eto ti optužbe.
I muškarac i žena su vještice a ne čarobnjaci ili vješci. I Btw. Dokaz da sve vještice nisu ružne sam ja.

čitao sam o tome

moraš uzeti neznam peršin i još neke trave te ih samljeti i pomiješati sa alkoholom uljem i vodom(nisam točno siguran čitao sam tu knjigu prije pitajisusa koliko godina) te onda tu kremu namazati na noge ruke čelo prsa

to te baca u trans koji traje 12 sati gdje vidiš kako letiš ogromnom brzinom prema visokoj planini pa dolaziš u špilju gdje origjaš sa drugim ljudima :lol:

#31 Lord Connor Atreid

Lord Connor Atreid

Pustolov

• Član
  • PipPip
  • 274 posts

Posted 22 Oct 2008 - 21:30

I muškarac i žena su vještice a ne čarobnjaci ili vješci.

Ma ta knjiga je bezvezna nakupina izmišljotina koje nemaju veze sa mitološkim činjenicama niti sa djelima okultista tog doba.....

#32 Lord

Lord

Abraxas

• Član
  • PipPipPipPip
  • 9486 posts
  • LocationHrvatska

Posted 23 Oct 2008 - 09:16

Ma ta knjiga je bezvezna nakupina izmišljotina koje nemaju veze sa mitološkim činjenicama niti sa djelima okultista tog doba.....

to da ali ovo sam masti je istina jer su neki likovi to isprobavali pa su ispričali što se njima dogodilo i podudaralo se sa pričama iz srednjeg vijeka :happy:

#33 Klosharr

Klosharr

The Wild Rover

• Član
  • PipPipPipPipPipPip
  • 18511 posts

Posted 23 Oct 2008 - 09:32

pa kad su u pitanju halucinogene droge... :happy: šta drugo očekivati...

#34 do(ri)a*

do(ri)a*

Pustolov

• Član
  • PipPip
  • 186 posts

Posted 23 Oct 2008 - 11:13

ja sam citala jednu djecju,ali nadasve zanimljivu knjigu o vjesticama,a zove se-vjestice.
Ima zanimljivih stvari..a vjestice su opisane kao bica koja uvijek nose rukavice jer imaju cudne nokte,koje su celave i sl..vise se ne sjecam,ali znam da mi je vilo jako zanimljivo :laugh:

#35 Baldion

Baldion

Pustolov

• Član
  • PipPip
  • 129 posts

Posted 26 Oct 2008 - 22:50

Bića? Kako mogu ljude i da jesu tako ružni i zli nazivati bićima? Stavljaju vještice u jednaku skupinu sa minotaurima i vampyrima.

mene ovo jako privlači i plaši istovremeno.
pisala sam već u topicu 'Magija' o tome

al što se tiče vještica, meni osobno samo ide na živce opće negativno mišljenje prema pojmu vještica.
po tome je svaka vještica zla baba ogorčena na svijet koja baca uroke na nedužne ljude iz čiste dosade i zlobe.

Ne može te to plašiti ako ti se to sviđa. To je kao kad bi se kršćani bojali kad idu u crkvu.

#36 Taliesin

Taliesin

Vitez

• Član
  • PipPipPip
  • 3432 posts

Posted 28 Oct 2008 - 14:38

Jao Baldion, daj si posloži neke stvari u glavi. Općenito, ne samo na ovom dolje primjeru.

Bića? Kako mogu ljude i da jesu tako ružni i zli nazivati bićima? Stavljaju vještice u jednaku skupinu sa minotaurima i vampyrima.

Bića. Živa bića. Znači ono kaj je živo, organsko. Biljke, ljudi, životinje itd.
Mislim kolko sam ja skužil tebi su "bića" = "čudovišta" il nekaj tak.

#37 povjesničarka

povjesničarka

Sirena

• Član
  • PipPipPip
  • 2219 posts

Posted 28 Oct 2008 - 15:34

Na Kleku kraj Ogulina. Jednom sam spavao gore u planinarskom domu, počela je oluja i nestalo je struje... Nije mi baš bilo ugodno. :drink:

Joj,da tocno....Klek....U svim pricama o hrv. vjesticama se on obavezno spominje.
Samo je zapravo stvar u tome da su to bile zapravo kao orgije di su plemici iskoristavali naivne seoske zene kao prileznice....

Ta je knjiga nastala u doba inkvizicije i to od strane Crkve i naravno da su to sve izmisljotine..
Pa morali su se nekako opravdati za sve spaljene i ubijene zene....
A sta se tice tih krema,one su stvcarno imale takav utjecaj na njih i stvarno su sanjale da lete i hvalile se kasnije.
Pa su to fino inkvizitori iskoristili da malo zagriju lomacu....

#38 Lord

Lord

Abraxas

• Član
  • PipPipPipPip
  • 9486 posts
  • LocationHrvatska

Posted 28 Oct 2008 - 18:20

Jao Baldion, daj si posloži neke stvari u glavi. Općenito, ne samo na ovom dolje primjeru.
Bića. Živa bića. Znači ono kaj je živo, organsko. Biljke, ljudi, životinje itd.
Mislim kolko sam ja skužil tebi su "bića" = "čudovišta" il nekaj tak.

egzaktli

dakle vještice nisu bile ružne za to uvjerenje su krivi gospoda Grimm sa svojom Ivicom i Maricom, a zapravo su koliko se meni čini, mrzili svoju baku pa su povezali s vješticama koje su oduvijek povezivane sa bludom i sotonizmom ali to nije bitno

dakle jedna je verzija da su vješticama proglašavali žene koje su bile zgodne i onda su ih silovali i kako ne bi one ništa rekle ubili su ih

druga je verzija ovo: dakle žene su pravile razne kreme za lice, ruke i sl pa su slučajno napravili drogu od koje se halucinira pa je netko čuo kako one pričaju, pogrešno shvatio uplašio se te pričao svojim prijateljima i ostalo se dogodilo na principu pokvarenog telefona

a ima ih još to su 2 koje su mi se činile najvjerojatnijom jer usrednjem vijeku koliko znam svatko je bogao biti svećenik

#39 Nea

Nea

Fantasy-Hr Urednik

• Član
  • PipPipPipPipPip
  • 11955 posts

Posted 07 Nov 2008 - 00:48

:nice: :nice: :nice:

Novi video Vještice iz Monterreyja!

Priča o tom letećem stvorenju bila je vrlo ozbiljna tema u Meksiku, a javnost je mogla vidjeti čak i iskaz prestravljenih policajaca. Nove će snimke možda opet pokrenuti lavinu.
Vjerujete li da postoje leteća stvorenja šiljastih kapa, crvenih očiju, dugih noktiju i ptičjih nogu, najčešće lica i fizionomije starice?

Pomisao da su vještice stvarne možda ćete ismijati, međutim u dobrom dijelu Južne Amerike ne bi se baš složili s vama. O Brujama se, naime, tamo sasvim ozbiljno govori, vrijedne su čak i priloga u Dnevniku!
Iako je priča o "Vještici iz Monterreyja" stara više od godinu dana, snimka koja se u utorak pojavila na YouTubeu ponovo je aktualizirala temu.

Istina, taj posljednji video i nije pretjerano dojmljiv, čini se da je autor prije snimio muhu no vješticu, ali su zato one starije snimke daleko impresivnije.
Možda vas nagnaju da o svemu dobro promislite, pogotovo kada pogledate svjedočanstvo dvojice prestravljenih policajaca!

Bruja je, inače, španjolska riječ za vješticu, te se ta stvorenja, ovisno o području, vjerovanju ili kontekstu, ne smatraju nužno lošima.
Dapače, Bruje su ponegdje i vrlo cijenjene, budući da se vjeruje kako, između ostaloga, posjeduju moć iscjeljenja.

No, isto tako se smatraju i zlim bićima, koja donose fizička ili psihička oboljenja, uzrokuju nesreću, katkad čak i smrt.
Kakvog je opredjeljenja Vještica iz Monterreyja ne bismo znali reći, ali zato znamo da je ona itekako stvarna za mnoge stanovnike tog meksičkog grada i njegove okolice.

http://www.net.hr/pl...04/0192006.html

Filmići i na svakom je ista :coffee: :drink:

#40 Klosharr

Klosharr

The Wild Rover

• Član
  • PipPipPipPipPipPip
  • 18511 posts

Posted 07 Nov 2008 - 08:57

mda... nije to nikakva vještica, nego duh koje opsjeda tu lokaciju...

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users