Jump to content

Pozdrav goste!

Slobodno se registriraj ukoliko želiš sudjelovati u raspravama i zabavljati se s ostalim forumašima!

Internet Prijatelji

• Please log in to reply
119 replies to this topic

#1 Guest_Psychaki_*

Guest_Psychaki_*
  • Gost

Posted 12 Nov 2006 - 12:00

Imate li internet prijatelje?
Mislim, ljude koje znate već dosta dugo i pričate s njima o svemu kao sa prijateljima koje viđate redovito, samo što ove ne poznajete uživo...ali se čujete stalno....mogu li takva prijateljstva potrajati i jeste li ikada upoznali nekoga preko interneta, a kasnije se počeli viđati i 'uživo'.

I koliko internet prijateljstva zapravo mogu utjecati na vaš društveni život (tj. nedostatak istoga :cool:)

#2 Kathegar

Kathegar

=I=

• Član
  • PipPipPip
  • 1533 posts

Posted 12 Nov 2006 - 12:05

Nikad nisam imao najboljeg "internet" prijatelja u smislu da se nikad nismo sreli...imam prijatelje na netu...uglavnom drugovi iz klana na FLu i tak...ostatak ekipe koju znam s neta su ovi koje vidiš na forumu :cool:

Internet uoće nema nikakav utjecaj na moj društveni život...normalno izlazim, zafrkava se s ekipom, pijem, družim se, itd....jedino kad imam hunt ili ramepage na FLu :cool: no...mooving...from...comp :cool:

#3 Nea

Nea

Fantasy-Hr Urednik

• Član
  • PipPipPipPipPip
  • 11955 posts

Posted 12 Nov 2006 - 12:12

Preko neta sam upoznala neke drage ljude i voljela bi ih upoznati i uživo. :cool: No, ne mogu reći da su mi prijatelji jer ja imam samo jednog pravog frenda u RL. Otvorenost... pa sigurno da neki znaju o meni više stvari nego ostali ali to je možda 10%. Sve to je više zahebancija i smijeh nego povjeravanje tajni. :cool: I uglavnom su svi na ovom foumu :cool:

#4 Eniyel

Eniyel

Vampiruša

• Član
  • PipPipPip
  • 2997 posts

Posted 12 Nov 2006 - 13:30

upoznala sam jako puno ljudi preko neta, i svi su vecinom iz zg-a tako da sam imala i prilike izaci s njima, iskreno nema niti jedne osobe s kojom razgovaram preko neta da ju nisam vidjela irl ili ju od prije znala, s frendovoma preko neta iskljucivo razgovaram zbog nemogucnosti odlaska na neku kavu ili sl u tom trenutku, jer preferiram razgovor licem u lice :love:

imam jednog jako dragog frenda koji nazalost nije u zg-u pa smo prisiljeni razgovarati preko neta, ali bilo mi je jako drago kad je dosao u zg i kad sam napokon mogla s njim razgovarati licem u lice :tired: nazalost samo pola sata jer sam bila u guzvi :lol: ali mi je ipak bilo lijepo u tih pola sata razgovora :love:

#5 Anchica

Anchica

Farmer

• Član
  • Pip
  • 93 posts

Posted 12 Nov 2006 - 14:02

Imam puno internet prijatelja koje uzivo nisam nikad vidjela, a htjela bih jer mislim da je ljepse razgovarati licem u lice

#6 Bunny

Bunny

Pustolov

• Član
  • PipPip
  • 714 posts

Posted 12 Nov 2006 - 14:10

Imam samo dvoje ljudi s kojima raz ovak preko neta..a da ih nisam vidjela u zivo...ali to i nije neki duboki odnos cisto ovako.. :love:
pa bi tu onda vise spadali ljudi s foruma...koje znam uzivo ali se cujem s njima više prek neta..jel se ne stignemo viđati bas zbog raznoraznih obveza i nedostatka vremena... :tired: pa tu inetrnet komunikacija dobro dođe... :love:
iako je puno ljepše razgovarati s osobom u zivo...

#7 Aelis

Aelis

Pokémon trenerica

• Član
  • PipPipPip
  • 1443 posts

Posted 12 Nov 2006 - 15:48

Hmm, pa prvo i osnovno, postoji jako mali broj ljudi koje bih stavila u kategoriju "prijatelja". A da bi ispunila preduvjete za to, ne znam, ali do sada mi se u svakom slučaju nije dogodilo da bih osobu koju poznajem isključivo preko neta mogla nazvati prijateljem.
Što se tiče ljudi koje sam upoznala online, a sada se družimo... Da, ima ih stvarno dosta s kojima sam si postala dobra. S druge strane, ima ih i onih s kojima sam bila bolja kad ih nisam znala uzivo. :viking: Nemam nekakav stav "mora se" što se tiče upoznavanja ljudi koje znam s Interneta, ako si postanem dovoljno dobra s njima (ili se ukaže potreba za nekakvim trejdom :whip: ), onda predložim kakvu kavu, inače nemam potrebe za rl upoznavanjem. Trenutačno postoji jedna osoba s kojom bih se voljela upoznati u živo. Naravno, iz Rijeke je. :axe:

#8 Guest_Ares_*

Guest_Ares_*
  • Gost

Posted 12 Nov 2006 - 16:57

Mislim da su prijatelji samo oni ljudi koje možeš pogledati u oči i znati da ti nelažu, a i ako lažu barem si sretan što u tom trenutku saznaš tko su ti prijatelji, a na internetu samo imaš poznanike iliti ljude koje možda i nikada nevidiš u životu, ali recimo kada bi se mi sa foruma negdje našli to bi bilo samo forumaško okupljanje da se zna tko s kime priča !!

#9 Eniyel

Eniyel

Vampiruša

• Član
  • PipPipPip
  • 2997 posts

Posted 12 Nov 2006 - 17:02

bilo vec dosta meetinga i za sada svi zavrsili odlicno :whip: , vidis, trebali bi opet neko okupljanje organizirati :viking:

#10 Guest_Psychaki_*

Guest_Psychaki_*
  • Gost

Posted 12 Nov 2006 - 17:13

Imam 4 zbilja dobra prijatelja preko interneta (čujemo se praktički svaki dan), a i svakog od njih upoznah uživo i ravnopravni su drugim prijateljima.... i zbilja mnogo nadasve korisnih poznanika s interneta, koji uvijek rado komentiraju moje priče ili članke, trejdaju se za glazbu , filmove , knjige i sl. , idu sa mnom okolo kad nemam pratnje ili se vidimo na konovima i sl.
Uvijek rado upoznajem te ljude uživo, naravno pod uvjetom da ih ipak znam malo dulje i da znam ponešto o njima. Do sada me niti jedno takvo poznanstvo nije razočaralo, pogotovo uživo.
Doduše ni moja očekivanja nisu prevelika. :whip: .
Dobar dio tih ljudi postali su dio mog ...nazovi...društvenog života, koji je sada raznolikiji, a oni više nisu samo "prijatelji s interneta" .
Dakako da sam nešto bolja s ljudima koje znam iz RL i s kojima redovno izlazim, ali otvorena sam prema svim novim mogućnostima, jer preko neta možete upoznati toliko mnogo različitih ljudi s istim interesima koje inače ne bi upoznali .... :viking:

#11 Fenrir

Fenrir

Pustolov

• Član
  • PipPip
  • 173 posts

Posted 12 Nov 2006 - 17:33

Imam puno (jako dobrih ako ne i super prijatelja) a jedno poznanstvo je sudbonosno bilo :)

#12 kalthir

kalthir

woof woof

• Član
  • PipPipPipPip
  • 9145 posts

Posted 12 Nov 2006 - 17:41

Višemanje. RL prijatelji mi uglavnom idu na kurac. internet prijatelji ne toliko, jer se obično radi o ljudima s kojima dijelim neki interes. što obično nije slučaj sa rl prijateljima.

najdraži su mi švedski internet prijatelji. tamo svi imaju 200GB ftp servere.

#13 Elar-Ti

Elar-Ti

Personal Jesus

• Član
  • PipPipPip
  • 2339 posts

Posted 12 Nov 2006 - 17:49

Šta ja znam, ne mogu reći da imam internet prijatelja, jer meni prijatelja ne predstavlja netko koga ne mogu vidjeti uživo. Pozitivna stvar kod internet ..ljudi općenito je ta što kada mi dosade ili ih više ne želim slušati ugasim komp i stvar riješena :viking:

#14 pandora

pandora

Pustolov

• Član
  • PipPip
  • 918 posts

Posted 12 Nov 2006 - 20:27

pa... priko neta san upoznala dosta ljudi... al mogu reći da san frendove upoznala tek kad san došla ode... :laugh:

thanks ljudi, najbolji ste... :nice:

#15 Taliesin

Taliesin

Vitez

• Član
  • PipPipPip
  • 3432 posts

Posted 13 Nov 2006 - 20:15

Imate li internet prijatelje?
Mislim, ljude koje znate već dosta dugo i pričate s njima o svemu kao sa prijateljima koje viđate redovito, samo što ove ne poznajete uživo...ali se čujete stalno....mogu li takva prijateljstva potrajati i jeste li ikada upoznali nekoga preko interneta, a kasnije se počeli viđati i 'uživo'.

I koliko internet prijateljstva zapravo mogu utjecati na vaš društveni život (tj. nedostatak istoga :hugz:)

Imam naravno, i to mnogo; i mislim da nemaju baš neku vezu ni utjecaj na stvarni društveni život :hugz:

#16 Aelis

Aelis

Pokémon trenerica

• Član
  • PipPipPip
  • 1443 posts

Posted 14 Nov 2006 - 10:22

Pozitivna stvar kod internet ..ljudi općenito je ta što kada mi dosade ili ih više ne želim slušati ugasim komp i stvar riješena :ninja:

Word, sister. :lol: :yeah:

#17 Dremora

Dremora

Kreegah Bundolo

• Član
  • PipPipPipPip
  • 6629 posts

Posted 14 Nov 2006 - 10:55

pa... priko neta san upoznala dosta ljudi... al mogu reći da san frendove upoznala tek kad san došla ode... :ninja:

thanks ljudi, najbolji ste... :lol:

:lol: :yeah: :lol:

#18 Shadowh86

Shadowh86

Pustolov

• Član
  • PipPip
  • 658 posts

Posted 14 Nov 2006 - 17:43

Ja imam frendicu iz kanade s kojom se cesto dop preko maila

A i inace imam dosta frendova iz cijele hrvatske tako i iz cjelog svijeta

#19 Fenrir

Fenrir

Pustolov

• Član
  • PipPip
  • 173 posts

Posted 14 Nov 2006 - 19:54

iz cjelog svijeta

Da vidis bas je ovo ljeto kod mene bio frend iz norveške, sljedece ljeto ja idem tam! FAR FAR NORTH!!!!

#20 Seeker

Seeker

semi-retired

• Član
  • PipPipPip
  • 3320 posts

Posted 17 Nov 2006 - 16:35

imo sam dosta pozitivnih i dosta negativnih iskustava, negativne zaboravljam, pozitivne cuvam. S nekim ljudima koje sam upoznao na netu to poznanstvo je preslo u real, s drugima sam izgubio kontakt a sa trecima se jos cujem iako ne tako cesto otkad nemam net doma

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users